Optymalizacja strony/serwisu WWW

Optymalizacja strony internetowej pod kontem wyszukiwarek (SEO) związana jest z usługą audytu SEO, dzięki któremu wszelkie ważne aspekty Twojej witryny WWW, wymagające zmiany lub drobnych modyfikacji nie umkną.

website-optimalizationCzy optymalizacja pod kontem wyszukiwarek jest ważna?

O ile audyt skupia się na analityce internetowej, przeglądzie podstron serwisu i przetestowaniu ich narzędziami do sprawdzania wydajności serwisów WWW, narzędziami badającymi dostosowanie strony do urządzeń mobilnych i pomagających sprawdzić jak podstrony serwisu widzi crawler (robot indeksujący podstrony naszej witryny), sprawdzeniu widoczności strony w wyszukiwarkach, itp. tak optymalizacja stron internetowych jest zadaniem mającym na celu wdrożyć wytyczne, zamieszczone w audycie SEO, ale nie tylko. Optymalizacja może być też efektem konieczności dokonania na stronie zmian po wcześniejszym przeprowadzeniu testów A/B, których wynik wskazuje na konieczną zmianę. Taka zmiana jednak nie zawsze wiąże się stricte z SEO.

Optymalizacja wykonywana jest przez osobę lub zespół pracowników.

  • Bardzo często potrzebna jest znajomość architektury serwera WWW, pozwalająca na dokonywanie/zlecanie zmian, które podniosą wydajność strony WWW.
  • Konieczna jest również znajomość HTML, CSS, JS przynajmniej w stopniu umożliwiającym modyfikację kodu strony internetowej.
  • Następnym elementem jest język, w którym strona została zrobiona, np. PHP w połączeniu z bazą MySQL.
  • Na sam koniec należy dołączyć content, napisany zgodnie z wytycznymi będącymi wnioskami z analizy słów kluczowych adekwatnych dla danego serwisu internetowego.

Mając takie zasoby lub umiejętności, będziemy mogli wykonać optymalizację sami (lub w gronie współpracowników). W przeciwnym razie, zapraszamy Cię do kontaktu z nami.